Terminy zamówień przy wysyłce zagranicznej

Otwarte granice, łatwość podróżowania oraz możliwość legalnego pobytu i pracy zarobkowej w wielu krajach, to czynniki które sprawiają, że coraz więcej osób emigruje z Polski. Mogą być to stali albo tymczasowi emigranci, niemniej jednak przez dłuższy czas pozostają oni poza granicami naszego kraju.

Oczywiście mają możliwość kontaktowania się z bliskimi, ale do niedawna jeszcze ciężko było na przykład wysłać z okazji urodzin czy innych okazji kwiaty, czy inne drobne upominki. Można w tym celu wykorzystać pocztę, ale przy tak sporych odległościach trudno jest wysłać przesyłkę tego rodzaju na czas.

Kwiaciarnia wysyłkowa

Terminy zamówień przy wysyłce zagranicznejDlatego też każda duża kwiaciarnia wysyłkowa oferuje obecnie możliwość dokonywania wysyłki poza granicę kraju. Jest to możliwe ponieważ kwiaciarnie internetowe chętnie ze sobą współpracują, a wiele z nich jest oddziałami czy filiami dużej amerykańskiej kwiaciarni internetowej, która współpracuje z ponad 100 000 lokalnych kwiaciarni i w ten sposób realizuje zagraniczne zamówienia. Zamawianie odbywa się prawie tak samo jak przy zamówieniach krajowych. Prawie, ponieważ kwiaciarnia online może nieco zmieniać asortyment dla wysyłek zagranicznych. Pod uwagę bierze się kulturę kraju do którego wysyłane są kwiaty czy też po prostu możliwość przygotowania określonych kompozycji kwiatowych na miejscu.

Terminy

Pamiętać należy jednako tym w jaki sposób podaje się terminy, planowane oczywiście terminy dostarczenia kwiatów do adresata. Terminy takie różne kwiaciarnie mogą określać na różne sposoby, jednak na ogół chodzi o czas lokalny, w miejscu do którego wysyłane są kwiaty. Ze względu na różnice czasowe, nie zawsze więc istnieje możliwość zrealizowania zamówienia dokładnie tego samego dnia, w którym jest ono złożone. Klient może także wybrać sposób powiadomienia go o tym że kwiaty doręczono. Przeważnie jest to email lub SMS ale istnieje możliwość wybrania także powiadomienia telefonicznego, które może być dla niektórych klientów o wiele wygodniejsze. Klient może uzyskać także informacje o tym, że kwiatów nie udało się jednak doręczyć, co także może się przecież zdarzyć.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz