Czy reklama billboardowa ma sens?

Polska należy do grona takich krajów, w których reklama billboardowa odgrywa całkiem istotną rolę. Każdego dnia, zapewne wielokrotnie, widujemy billboardy przedstawiające chociażby ofertę operatorów komórkowych, supermarketów, hoteli, restauracji, polityków, etc.

I tutaj nasuwa się bardzo ważne pytanie – czy reklama billboardowa, oczywiście z punktu widzenia reklamodawcy, faktycznie ma sens.

Dużo billboardów

Czy reklama billboardowa ma sens?Można po prostu napisać, że skoro billboardów w Polsce jest naprawdę wiele – szczególnie w dużych miastach i przy często uczęszczanych trasach, to takie rozwiązania są bardzo opłacalne. Przecież przedsiębiorcy nie są głupi, gdyby taka reklama nie dawała odpowiednich efektów, najzwyczajniej w świecie rozejrzeliby się za czymś innym. I w sumie można zaryzykować twierdzenie, iż bardzo dużo jest w tym wszystkim prawdy. Faktycznie reklama billboardowa ma bardzo dużo sensu, przynosi odpowiednie efekty reklamodawcom, zwiększa wśród konsumentów świadomość ich marki, promuje ich produkty, usługi, działania. Jednakże są pewne warunki, o których napiszemy kilka zdań w kolejnej części tekstu.

Budowa wizerunku

Przede wszystkim reklama powinna rzucać się w oczy, jeżeli będzie szara, dokładnie taka sama jak wszystkie, nie będzie prezentowała sobą niczego interesującego, to nie zyskamy tyle co powinniśmy. Oczywiście najwięksi gracze na rynku, którzy reklamują się na wielu billboardach, mają pod tym względem łatwiej, bo w ich przypadku liczy się efekt skali i trwająca lata budowa wizerunku, ale zwykły przedsiębiorca zapewne nie umieści reklamy na wielu billboardach. I zależy mu na czasie. Do tego skuteczne billboardy warszawa to takie, które są umiejscowione w atrakcyjnym punkcie, który każdego dnia jest mijany przez tysiące osób. Byłoby idealnie, gdyby to jednocześnie nie było zagłębie billboardowe, po co nam wielka konkurencja? Pod adresem http://www.kreatormarki.pl/billboardy-warszawa można znaleźć ofertę warszawskiej Agencji Reklamowej KREATORMARKI.PL, która oferuje kompleksowe usługi w zakresie reklamy billboardowej.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz