Ajent żabki- sposób na biznes

Handlem żądzą niepisane zasady. Po pierwsze, duży może więcej. Oznacza to, że większy sklep kupując towar powinien otrzymać większe rabaty od dostawcy. Po drugie, rozpoznawalna marka budzi zaufanie i przyciąga klientów. Po trzecie, żeby odnieść sukces w biznesie, trzeba być gotowym do pracy nawet wtedy, kiedy konkurencja jeszcze śpi.

Prowadząc nieduży punkt handlowy można próbować wdrożyć te zasady w życie, jednak będzie to bardzo trudne. Dużo prostszym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z dużą siecią handlową, jaką jest sieć Żabka Polska i korzystanie z wszystkich dostępnych w niej profitów.

Zasady rekrutacji

By móc pracować jako ajent sklepu Żabka, trzeba przejść przez nieuciążliwy i przyjazny proces rekrutacji. Po nim następuje cykl szkoleń, a następnie przekazanie sklepu. Wymagania stawiane kandydatom są dostosowane do roli, jaką pełnią ajenci sklepów Żabka. Powinna cechować ich przedsiębiorczość i umiejętność kierowania zespołem pracowników- wszak będą managerami samodzielnej placówki handlowej. Z siecią Żabka będzie ich łączyć umowa o współpracy- stad prowadzenie działalności gospodarczej nie powinno budzić obaw kandydatów. Pomoże znajomość obsługi komputera i wcześniejsze doświadczenia handlowe.

A jak już będę ajentem…

Po podpisaniu umowy Żabka Polska przekazuje ajentowi obrandowany i wyposażony sklep, położony w atrakcyjnej lokalizacji. Dostawy towaru, działania marketingowe, ogólnopolskie działanie marketingowe, szkolenia – to wszystko również jest po stronie sieci. Jeżeli interes kręci się dobrze, a ajent spełnia wymogi biznesowe, nie ma problemu, by otworzył kolejny sklep.

Czy taki model biznesu się opłaca? Oczywiście że tak. Na stronie sieci można przeczytać, jakie ajent Żabki opinie wystawił. Najczęściej są one potwierdzeniem sprawdzonego modelu pracy i funkcjonowania sklepu. Dochody ajenta zależą od jego zaangażowania i włożonej pracy, wciąż bowiem należy pamiętać, że pomimo pracy pod znanym szyldem, prowadzi on swoją indywidualną działalność gospodarczą.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz