Cały świat w Internecie

Cały świat w InternecieW XXI wieku wszystkie sfery codziennego życia powoli przechodzą do Internetu. Dzięki w miarę stabilnemu połączeniu z siecią można kontaktować się z bliskimi rozsianymi po całej kuli ziemskiej, pracować metodą zdalną, wykonywać przelewy bankowe, niemal czynnie uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i korzystać z rozmaitych wariantów rozrywkowych na sporo różnych sposobów.

Dziś coraz chętniej użytkownicy Internetu przenoszą się za jego pośrednictwem do ośrodków artystycznych, takich jak np. Opera Narodowa czy Teatr Narodowy, i zasiadają wirtualnie wśród publiczności zgromadzonej na sali, aby wysłuchać muzyki lub obejrzeć spektakl.

Po co książki, skoro jest internet?

 

Ciekawą i rokującą dobrze na przyszłość całej ludzkości możliwością jest także nauczanie poprzez sieć internetową. Służą temu webinary, które są rodzajem e-learningu. To niezwykle nowoczesny format szkoleniowy. Wykorzystuje transmisję audio-wideo w czasie rzeczywistym – technologia owa jest zwana inaczej „streamingiem”. Umożliwia przesyłanie danych: wizji, tekstu oraz fonii „na żywo”. W taki sposób uczestnik nauczania bierze udział w pełnowartościowym szkoleniu, zupełnie, jakby siedział twarzą w twarz z lektorem, który przekazuje swoją wiedzę za pomocą prezentacji i omawiając ważne kwestie merytoryczne. Uczeń może wypełniać ankiety, odpowiadać na pytania w trakcie szkolenia, co stanowi dla niego rodzaj egzaminu.

Internetowa kopalnia wiedzy i relaksu

 

W Internecie nie brakuje też miejsca na rozrywkę. Bardzo popularne stały się dziś gry online. Są to inaczej gry, które uruchomione zostają dzięki dostępowi do sieci. Mają rozmaite poziomy zaawansowania. Czasem wystarczy włączyć je poprzez wyszukiwarkę internetową, natomiast przy niektórych niezbędne okazuje się zainstalowanie ich wcześniej na dysku twardym komputera. Dzięki takim grom mają szansę zmierzyć się ze sobą w rywalizacji ludzie z całego świata. Zdarza się, że do danej rozgrywki wystarczy jedna osoba – ta, która zasiada przed monitorem.

Trudno wyobrazić sobie Internet bez sposobności dotarcia do ważnych wiadomości z kraju i świata. Newsy online to źródła informacji z różnych dziedzin: polityki, kultury, ekonomii, spraw społecznych. Wystarczy wejść na stronę internetową serwisu prasowego bądź wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarkę, a otwierają się przed zainteresowanym szerokie możliwości uzupełnienia swojej wiedzy na temat istotnych spraw bieżących.

Może Ci się również spodoba