Na co zwrócić uwagę wysyłając dziecko na kolonie młodzieżowe?

Obozy żeglarskie czy wyjazdy językowe lub kolonie młodzieżowe. Te formy wypoczynku są coraz popularniejsze wśród młodzieży. Na co jednak należy zwrócić uwagę, zanim wyślemy swoje, jeszcze niepełnoletnie dziecko na taki wyjazd?

Miejsce i organizator

Kolonie młodzieżowe są doskonałym pomysłem połączenia aktywnego wypoczynku z możliwością poznania nowych osób. Aby jednak sam wyjazd przebiegał komfortowo jednakowo dla nas jak też dziecka, przed udaniem się w podróż, powinniśmy sprawdzić kilka niezwykle ważnych faktów.

Bardzo ważne jest dokładne sprawdzenie, gdzie wybiera się dziecko. Zlokalizujmy miejsce i dopytajmy się dokładnie o panujące tam warunki pobytowe. Dowiedzmy się, czy lokalizacja wypoczynku spełnia wszelkie wymagane przez nas standardy jednakowo w zakresie komfortu samego pobytu, czyli spania i wypoczynku, jak też, jeśli chodzi o higienę i bezpieczeństwo dziecka. Dowiedzmy się też, kto jest organizatorem kolonii lub obozów młodzieżowych. Z naszego punktu widzenia idealnie jest, kiedy dany organizator ma niezbędne uprawnienia oraz doświadczenie w przygotowaniu od podstaw imprez turystycznych dla dzieci i młodzieży.

Opieka i zajęcia

Sprawdźmy kto konkretnie pełni opiekę nad dziećmi podczas trwania obozu, kolonii oraz podróży. Powinni to być wykwalifikowani przewodnicy, rezydenci oraz opiekunowie, posiadający nie tylko odpowiednie uprawnienia turystyczne, ale też ukończone szkolenia wychowawców. Takie osoby nie tylko są w stanie zorganizować ciekawszy i lepszy wyjazd, ale też doskonale wiedzą jak reagować w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowych. Ostatecznie powinniśmy też poznać plan zajęć na koloniach. Czy dzieci mogą liczyć na liczne wyjścia w plener? Pływanie pod okiem doświadczonych ratowników? Gry i zabawy na świeżym powietrzu? Postarajmy się, aby dziecko zostało wysłane na obóz, który ma opracowany plan zajęć. W takim przypadku możemy mieć pewność, że dziecko nie spędzi wolnego czasu, wpatrzone w ekran swojego telefonu czy tableta, co swobodnie może robić bez konieczności wyjeżdżania z Warszawy.

Może Ci się również spodoba